Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Alzheimer Café “Het Parkhuis” – maandag 18 november 2019

Maandag 18 november 2019, Alzheimer Café “Het Parkhuis”

Alzheimer Nederland Afd. Dordrecht e.o., Alblasserwaard en Vijfheerenlanden houdt op maandagavond 18 november een ontmoetingsavond in samenwerking met “Het Parkhuis” Haaswijkweg Oost 69a, 3319GB  Dordrecht, tel. 078-622.00.00.

De zaal gaat open om 19.00 uur, het programma begint om 19.30 uur en eindigt ca. 21.30 uur.

De toegang is gratis, voor consumpties wordt een bescheiden bijdrage gevraagd.

De stand van Alzheimer Nederland is op elke bijeenkomst aanwezig voor het verkrijgen van mondelinge informatie, info-materiaal en boeken die er toe doen die u gratis kunt lenen.

De maandelijkse bijeenkomsten in het Alzheimer Café hebben tot doel een ieder te informeren over vormen van dementie, de gevolgen voor patiënt en familie en de nog altijd heersende taboes te doorbreken. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, hun familieleden, vrienden, professionals en andere belangstellenden. Vooraf en na afloop is er volop gelegenheid om met lotgenoten en beroepskrachten in contact te komen en ervaringen uit te wisselen.

HET MOBIELE ADVIES TEAM VAN DE RABOBANK AAN HET WOORD

Te gast in het Alzheimer Café zijn Esther van Efferen-Bansberg, Adviseur Dagelijkse Bankzaken Particulieren Rabobank en haar collega’s Bianca Palmer en Sera de Jong. Zij vormen samen het mobiele team van de Rabobank Dordrecht. Zij komen uitleg geven hoe ze omgaan met kwetsbare ouderen en mensen met dementie in een snel veranderende wereld waarin eigenlijk alles digitaal gaat. Waar lopen ouderen en mensen met dementie tegenaan? De vraag die ook aan de orde komt is hoe financiële uitbuiting voorkomen kan worden en hoe dit wordt herkend door een financiële instelling

 Het muzikaal intermezzo wordt verzorgd door Sunny Side Up, het duo van Eefje Mesker en Maarten Teekens.

 

Voor informatie, voorlichting, lezingen in de regio: ga naar de website drechtsteden@alzheimer-nederland.nl

Aanmelding als vrijwilliger bij Irma C. van Milt-Bethlehem 078-618 02 89 – miltbeth@hetnet.nl

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Wereldkampioen kickboksen inspireerde leerlingen tijdens Week tegen Pesten

DORDRECHT – Het Insula College mavo aan de Koningstraat in Dordrecht stond van 22 tot en met 26 september volop in het teken van de nationale Week tegen Pesten. Gisteren namen de derdeklassers deel aan vier uiteenlopende workshops binnen het programma Insula Connect/MDT (maatschappelijke diensttijd), georganiseerd in samenwerking met Dordtse Helden. (Foto’: Stolk Fotografie )

112-nieuws

VIDEO: Brand in voormalig KPN-gebouw Dordrecht snel geblust

DORDRECHT  – Zondagmiddag heeft er brand gewoed in het voormalige KPN-gebouw aan de Prunuslaan in Dordrecht. In het pand, dat tegenwoordig wordt gebruikt als ruimte voor kunstenaarsateliers en wordt beheerd door Ad Hoc, ontstond rond half één brand met forse rookontwikkeling. ( Foto en Video: Stolk Fotografie )

Actueel

Sponsorontbijt PLUS in Dubbeldam levert 30.000 euro op

Bij PLUS ’t Lam in Dubbeldam kregen zaterdagochtend 200 mensen een ontbijt aangeboden op de parkeerplaats achter het pand. De reden: het dertigjarig bestaan van de supermarkt bij het Damplein. Aan het einde van de ochtend is er 30.000 euro opgehaald om te schenken aan de verenigingen in de buurt.