Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Alzheimer Café “Het Parkhuis” te Dordrecht

Maandag 15 januari 2018

Alzheimer Nederland Afd. Dordrecht e.o., Alblasserwaard en Vijfheerenlanden houdt op maandagavond 15 januari een ontmoetingsavond in samenwerking met “Het Parkhuis” Haaswijkweg Oost 69a, 3319GB Dordrecht, tel. 078-622.00.00.

De zaal gaat open om 19.00 uur, het programma begint om 19.30 en eindigt ca. 21.30 uur.

De toegang is gratis, voor consumpties wordt een bescheiden bijdrage gevraagd.

De stand van Alzheimer Nederland is op elke bijeenkomst aanwezig voor het verkrijgen van mondelinge informatie, info-materiaal en boeken die er toe doen, die u gratis kunt lenen.

De maandelijkse bijeenkomsten in het Alzheimer Café hebben tot doel een ieder te informeren over vormen van dementie, de gevolgen voor patiënt en familie en de nog altijd heersende taboes te doorbreken. Het Alzheimer Café is een ontmoetingsplaats voor mensen met dementie, hun familieleden, vrienden, professionals en andere belangstellenden. Vooraf en na afloop is er volop gelegenheid om met lotgenoten en beroepskrachten in contact te komen en ervaringen uit te wisselen.

Op maandagavond 15 januari komen in het Alzheimer Café Conny Bouwer, projectleider, Janneke Hamers en/of Tom Verbaas, buurtsport coaches, alles vertellen over een nieuw laagdrempelig project dat op een andere manier een dagbesteding aanbied dat bestemd is voor mensen met een geheugenproblemen. Het aanbod moet zoveel mogelijk aansluiten bij de vraag die de mensen zelf hebben. Iedere maandagochtend is ‘Sporting Delta’ aan de Gravensingel 118 te Dordrecht geopend van 9.30 uur tot 11.30 uur waar dan ook altijd een dementieconsulent aanwezig zal zijn.

In de pauze verzorgt Sunny Side Up, het muzikale duo Maarten Teekens en Eefje Mesker, voor liedjes van toen en nu.

Voor informatie, voorlichting, lezingen, in de regio:drechtsteden@alzheimer-nederland.nl

Aanmelding als vrijwilliger Irma C. van Milt-Bethlehem 078-618 02 89 – miltbeth@hetnet.nl

Bel voor vragen over dementie de Alzheimertelefoon 0800-5088: 7 dagen p.w. bereikbaar van 9 – 23 uur en kijk op www.alzheimer-nederland.nl en/of www.dementie.nl

De volgende keer is op 19 februari 2018

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Trivire en Trebbe starten eerste fase herstructurering Dubbeldam

DORDRECHT – Woningcorporatie Trivire en ontwikkelende bouwer Trebbe hebben dinsdag 27 februari 2026 de realisatieovereenkomst ondertekend voor de eerste fase van de herstructurering van Dubbeldam in Dordrecht. Deze fase omvat de sloop van 40 woningen. Daarvoor in de plaats worden 44 appartementen gebouwd, met een ontmoetingsruimte en een binnentuin. Daarnaast worden er 26 eengezinswoningen teruggebouwd. Nu de handtekeningen van Tinka van Rood, bestuurder van Trivire, en Martin Beukeboom, directeur bij Trebbe, zijn gezet, kan de bouw van gloednieuwe sociale huurwoningen voor senioren en gezinnen beginnen. ( foto: Trivire )

Actueel

Sneeuw verbindt de Hortensiastraat in Dubbeldam

Zondagochtend 4 januari werd de Hortensiastraat in Dubbeldam wakker in een prachtig wit winterlandschap. Een flinke laag sneeuw zorgde meteen voor enthousiasme bij de kinderen uit de straat. Jongens en meiden van 10 tot 16 jaar trokken hun skikleding aan, zetten mutsen op en trokken handschoenen aan en gingen vol energie naar buiten om van de sneeuw te genieten.

Actueel

Visboer Klaas de Graaf stopt na ruim dertig jaar op het Damplein

DORDRECHT – Na meer dan dertig jaar komt er een einde aan de vertrouwde viskraam van Klaas de Graaf op het Damplein. Per 1 februari 2026 stopt De Graaf definitief als visboer. Zaterdag 31 januari 2026 is de laatste dag dat de wagen op het plein zal staan.