Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Eerste lustrum Vrouwen lopen voor Vrouwen in Dordrecht

Wandelen voor hulp aan kwetsbare vrouwen

Gezelligheid combineren met omzien naar elkaar; dat is Vrouwen lopen voor Vrouwen. Jaarlijks lopen honderden vrouwen mee met deze sponsorwandeltocht. Zaterdag 14 april wordt er voor de vijfde maal een wandeltocht van Vrouwen lopen voor Vrouwen gehouden in Dordrecht. Vrouwen komen in beweging om geld in te zamelen voor hulp aan vrouwen die uit de prostitutie willen stappen of die door verslaving of psychische problemen zijn vastgelopen. De opbrengst gaat naar Stichting De Hoop en Terwille.

Vorige edities hebben de wandelaars genoten van de Biesbosch. Dit jaar wordt de historische binnenstad verkend en krijgen de deelneemsters de pareltjes van Dordrecht te zien. Tijdens de stadswandeling van 15 kilometer maken de deelneemsters een paar keer een culinaire tussenstop, onder andere bij het Inloophuis van De Hoop en bij de Ervaringsschool van De Hoop waar een cliënte een rondleiding verzorgt. Het is een gezellige en inspirerende dag uit voor vriendinnen, zussen, buurvrouwen of wandelmaatjes.

 

Kom in beweging

Deelneemster Simone kijkt uit naar haar deelname. “Ik wil deze 15 km gaan lopen voor de vrijheid van andere vrouwen. Ik geloof dat elke vrouw waardevol is en dat elke vrouw recht heeft op vrijheid. Niet elke vrouw heeft die vrijheid, sommigen zijn gebonden aan verslaving en anderen zijn verstrikt in het netwerk van de prostitutie. De vrijheid waar ik en jij van genieten, wil ik aan alle vrouwen schenken!” Het streefbedrag van de tocht in Dordrecht is 20.000 euro.

Samen een hart voor kwetsbare vrouwen

De opbrengst van deze dag gaat naar hulp en opvang van kwetsbare vrouwen die geholpen worden bij De Hoop en Terwille.  De Hoop vangt verslaafde moeders op, mét hun kind. Terwille helpt volwassen vrouwen en slachtoffers van loverboys om uit de prostitutie te stappen.

Startlocatie

De startlocatie van de wandeltocht op 14 april is Dorp De Hoop (Provincialeweg 70 in Dordrecht); de plek waar veel cliënten van De Hoop knokken voor een nieuw leven. Aanmelden voor de tocht kan individueel of in teamverband via de website: www.vrouwenlopenvoorvrouwen.nl.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Start bouw 25 sociale huurwoningen in groene wijk Oudland gemarkeerd met tijdcapsule

DORDRECHT – Afgelopen vrijdagmiddag werd de start van de bouw van 25 sociale huurwoningen in de nieuwe Dordtse buurt Oudland afgetrapt. Woningcorporatie Trivire, ontwikkelende bouwer Trebbe, de gemeente Dordrecht en omwonenden markeerden de start van de bouw door het begraven van een tijdcapsule met wensen voor de toekomstige bewoners. De 19 driekamer- en 6 vierkamerwoningen worden gebouwd op het terrein van de voormalige voetbalvereniging OMC en zijn onderdeel van een groter nieuwbouwproject. Naast de 25 sociale huurwoningen worden op het terrein, aan de rand van Dubbeldam, ook 50 koopwoningen gebouwd. Trivire en de gemeente Dordrecht investeren niet alleen in woningen, maar ook in het realiseren van een groene buurt met rust en ruimte. Zo krijgt het nieuwbouwcomplex een afgesloten binnentuin, waarin bewoners kunnen recreëren, elkaar ontmoeten en bewegen. ( Dronefoto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

TCD wil eerste overdekte padelbanen in Dordrecht

Tennis Club Dubbeldam (TCD) heeft gevorderde plannen om de eerste overdekte padelbanen van Dordrecht aan te leggen op Sportpark Gravensingel.

Actueel

Gemeenteraad wil unaniem snel herstel van peuterbadje zwembad De Dubbel

Binnen tien weken moeten burgemeester en wethouders van Dordrecht met een voorstel komen over het zo snel mogelijk herstellen van het peuterbad in zwembad De Dubbel, zodat dit weer in gebruik kan worden genomen.