Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Heb jij de hoogste zonnebloem van Dordrecht?

Staan ze al in je tuin deze  ‘zonnige reuzen’ die je tuin opfleuren en heel aantrekkelijk zijn voor insecten? Ja? Doe dan mee met de wedstrijd ‘De hoogste zonnebloem van Dordrecht’ van de gemeente. Je maakt kans op leuke prijzen, zoals insectenhotels en bloembollenpakketten. Eind september wordt bekend wie de winnaars zijn.

Doe je mee?

Stuur vóór 24 september 2020 een foto van jezelf en de zonnebloem met het aantal centimeters erbij naar: wijmakendordtgroen@dordrecht.nl
Alle uitleg over de wedstrijd is te vinden op www.groenblauwdordrecht.nl  En deel jou zonnebloem via social media door #hoogstevandordt te gebruiken.

Groenblauwe stad

De zonnebloemwedstrijd is onderdeel van het project Groenblauwe stad. Hierbij werken de gemeente, maatschappelijke organisaties, bedrijven en bewoners samen aan het verbeteren van de kwaliteit van de leefomgeving in Dordrecht. Dat doen ze door het toevoegen en verbeteren van natuur (groen) en water (blauw). Zo verhogen ze het welzijn van de Dordtenaren en maken ze de stad bestand tegen klimaatverandering en water. Meer informatie is te vinden op www.groenblauwdordrecht.nl.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Start bouw 25 sociale huurwoningen in groene wijk Oudland gemarkeerd met tijdcapsule

DORDRECHT – Afgelopen vrijdagmiddag werd de start van de bouw van 25 sociale huurwoningen in de nieuwe Dordtse buurt Oudland afgetrapt. Woningcorporatie Trivire, ontwikkelende bouwer Trebbe, de gemeente Dordrecht en omwonenden markeerden de start van de bouw door het begraven van een tijdcapsule met wensen voor de toekomstige bewoners. De 19 driekamer- en 6 vierkamerwoningen worden gebouwd op het terrein van de voormalige voetbalvereniging OMC en zijn onderdeel van een groter nieuwbouwproject. Naast de 25 sociale huurwoningen worden op het terrein, aan de rand van Dubbeldam, ook 50 koopwoningen gebouwd. Trivire en de gemeente Dordrecht investeren niet alleen in woningen, maar ook in het realiseren van een groene buurt met rust en ruimte. Zo krijgt het nieuwbouwcomplex een afgesloten binnentuin, waarin bewoners kunnen recreëren, elkaar ontmoeten en bewegen. ( Dronefoto’s: Stolk Fotografie )

Actueel

TCD wil eerste overdekte padelbanen in Dordrecht

Tennis Club Dubbeldam (TCD) heeft gevorderde plannen om de eerste overdekte padelbanen van Dordrecht aan te leggen op Sportpark Gravensingel.

Actueel

Gemeenteraad wil unaniem snel herstel van peuterbadje zwembad De Dubbel

Binnen tien weken moeten burgemeester en wethouders van Dordrecht met een voorstel komen over het zo snel mogelijk herstellen van het peuterbad in zwembad De Dubbel, zodat dit weer in gebruik kan worden genomen.