Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Tweede Ladiesrun op 7 oktober voor De Hoop

Op 7 oktober organiseert Vrouwen lopen voor Vrouwen opnieuw het hardloopevent ‘Ren voor haar leven!’ Je kunt 5 of 10 kilometer hardlopen in Dordrecht. Het wordt zweten voor het goede doel: voor kwetsbare vrouwen die willen loskomen van hun verslaving of uit de prostitutie willen stappen. Parcours Er is keuze uit een parcours van 5 of 10 kilometer door de polders van Dordrecht. De start en finish van de Ladiesrun is op het terrein van Dorp De Hoop, de plek waar veel cliënten van De Hoop verblijf en herstel vinden.

De route voert over een dijkje en door de prachtige natuur nabij het Wantij. ‘Rennen voor haar leven’ Deelneemster Esther wandelde vorig jaar nog mee met één van de wandeltochten van Vrouwen lopen voor Vrouwen. Zij kiest nu een nieuw doel. “De volgende stap is 5 kilometer hardlopen in oktober. Een mooie, nieuwe uitdaging om naartoe te werken. Rennen voor haar leven, maar ook voor mijn leven en gezondheid, omdat iedere vrouw waardevol is, ongeacht haar verleden!” Kom je ook in beweging? Er is veel geld nodig om vrouwen die uit de prostitutie stappen op te vangen. Organisator Froukje vertelt: “Naast huisvesting hoort er vaak ook een afkickprogramma bij. Sommige vrouwen zijn moeder; als zij jonge kinderen hebben, moet je ook professionele kinderopvang regelen.” Mede dankzij de hardloopsters is het mogelijk om die hulp te bieden, via Stichting De Hoop, Terwille en Bright Fame. Ren jij ook mee voor haar leven? Ga voor meer informatie en inschrijven naar www.vrouwenlopenvoorvrouwen.nl.

 

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Wereldkampioen kickboksen inspireerde leerlingen tijdens Week tegen Pesten

DORDRECHT – Het Insula College mavo aan de Koningstraat in Dordrecht stond van 22 tot en met 26 september volop in het teken van de nationale Week tegen Pesten. Gisteren namen de derdeklassers deel aan vier uiteenlopende workshops binnen het programma Insula Connect/MDT (maatschappelijke diensttijd), georganiseerd in samenwerking met Dordtse Helden. (Foto’: Stolk Fotografie )

112-nieuws

VIDEO: Brand in voormalig KPN-gebouw Dordrecht snel geblust

DORDRECHT  – Zondagmiddag heeft er brand gewoed in het voormalige KPN-gebouw aan de Prunuslaan in Dordrecht. In het pand, dat tegenwoordig wordt gebruikt als ruimte voor kunstenaarsateliers en wordt beheerd door Ad Hoc, ontstond rond half één brand met forse rookontwikkeling. ( Foto en Video: Stolk Fotografie )

Actueel

Sponsorontbijt PLUS in Dubbeldam levert 30.000 euro op

Bij PLUS ’t Lam in Dubbeldam kregen zaterdagochtend 200 mensen een ontbijt aangeboden op de parkeerplaats achter het pand. De reden: het dertigjarig bestaan van de supermarkt bij het Damplein. Aan het einde van de ochtend is er 30.000 euro opgehaald om te schenken aan de verenigingen in de buurt.