Voor en door buurtbewoners.

Buurtnieuws

Vierde ‘Ren voor haar leven!’ ladiesrun op 5 september

Hardlopen voor hulp aan kwetsbare vrouwen bij De Hoop

Op zaterdag 5 oktober vindt de jaarlijkse sportieve uitdaging in Dordrecht weer plaats: het Vrouwen lopen voor Vrouwen hardloopevent. Sportieve vrouwen komen in beweging om geld in te zamelen voor hulp aan vrouwen die uit de prostitutie willen stappen of die door verslaving of psychische problemen zijn vastgelopen. De opbrengst van het hardloopevent gaat naar Stichting De Hoop en Terwille.

Onder de naam ‘Ren voor haar leven!’ kunnen vrouwen 5 of 10 kilometer hardlopen. Er is weer een mooi parcours in de polders van Dordrecht. Zowel beginnende als ervaren hardlopers zijn van harte welkom! Ren jij voor haar leven?! Na afloop staat er voor de deelneemsters  vers fruit en een heerlijke, gezonde smoothie klaar. Elke dame  gaat naar huis met een goed gevulde goodiebag.

Ren voor haar leven!

Sietske, die eerder deelnam, vertelt: “Ik ren mee voor de vrijheid van andere vrouwen. Ik geloof dat elke vrouw waardevol is en dat elke vrouw recht heeft op vrijheid. Niet elke vrouw heeft die vrijheid, sommigen zijn gebonden aan verslaving en anderen zijn verstrikt in het netwerk van de prostitutie. De vrijheid waar ik en jij van genieten, wil ik aan alle vrouwen schenken!”

Samen een hart voor kwetsbare vrouwen

De opbrengst van deze run gaat naar hulp en opvang van kwetsbare vrouwen die geholpen worden bij De Hoop en Terwille.  De Hoop vangt verslaafde moeders op, waar mogelijk mét hun kind. Terwille helpt volwassen vrouwen en slachtoffers van loverboys om uit de prostitutie te stappen.

Nieuws van dordtcentraal uit uw wijk.

Actueel

Rommeldam viert 50-jarig bestaan

DORDRECHT – Dit jaar bestaat Rommeldam vijftig jaar. Doordat in de coronajaren twee edities zijn overgeslagen, …

Actueel

Aanrijding op ‘beruchte’ Dubbeldamse kruising

DORDRECHT – Op de kruising Kromme Zandweg-Nijhofflaan in Dubbeldam vond maandagmiddag rond 16.00 uur een aanrijding plaats tussen een personenauto en een brommobiel. De bestuurder van het laatste voertuig lag op de grond toen de ambulance arriveerde, maar hij kon lopend naar de ambulance voor behandeling. De brommobiel liep flinke schade op, de personenauto nauwelijks. De aanrijding zorgde ervoor dat er flink wat omwonenden naar de kruising kwamen. Volgens enkelen van hen is het regelmatig (bijna) prijs op dit punt en zou de kruising anders ingericht moeten worden.

112-nieuws

Vrouw (44) lichtgewond bij schietincident in Dordrecht

DORDRECHT – Rond 23.40 uur zaterdagavond werd er geschoten in de omgeving van de Prunuslaan en Rozemarijnstraat in de wijk Dubbeldam in Dordrecht. Bij het incident raakte een 44-jarige vrouw uit Rotterdam gewond. ( Foto: Stolk Fotografie )